- Вести
- Најновије
Поставили смо чврсте темеље као основу за конкретне резултате
- |
-
Председник Републике Србије Александар Вучић састао се данас у Астани са председником Владе Републике Казахстан Олжасом Бектеновим.
"Са премијером Олжасом Бенктеновим разговарао сам о практичним аспектима сарадње, реализацији бројних споразума које смо потписали, као и о будућим заједничким пројектима, њиховој координацији и потенцијалима за ширење сарадње. Са задовољством сам констатовао да смо поставили чврсте политичке темеље као основу за конкретне и мерљиве резултате у бројним областима.
Разменили смо мишљења о актуелним економским и политичким кретањима на међународном плану, као и о изазовима које можемо да претворимо у прилике и тиме чврсто позиционирамо наше земље на глобалној сцени", рекао је председник Вучић.