Наставићемо да помажемо пољопривредницима

Најновије
Извор: Танјуг

Председник Републике Србије Александар Вучић изјавио је током посете Средњобанатском округу да би субвенције за набавку опреме пољопривредника требало да буду више него дуплиране, са око 22 милиона евра на најмање 50 милиона.

Извор: ТВ Пинк

"То што смо давали је добро, али није довољно", рекао је председник Вучић током посете породици Слијепчевић код Меленаца.

Председник Вучић истакао је да субвенције износе до 50 одсто од вредности опреме и напоменуо да за пољопривреднике то нису, ипак, мала средства, пошто за занављање машина-трактора, комбајна и других треба доста средстава.

Председник Републике Србије Александар Вучић изјавио је током посете Средњобанатском округу да би субвенције за набавку опреме пољопривредника требало да буду више него дуплиране, са око 22 милиона евра на најмање 50 милиона.
Извор: Танјуг

Министарка привреде Адријана Месаровић рекла је да је прошле године за ту врсту субвенција издвојено две и по милијарде динара бесповратних средстава или око 22 милиона евра, као и да је било више од 3.000 захтева а да су подстицаји обезбеђени за око 1.200 фирми.

Председник Вучић на то је рекао да би нам требало онда најмање 50 милиона евра у субвенције, како би се више помогло пољопривредницима.

"Циљ је да помогнемо и сваком човеку и у Зрењанину, у Кикинди, али и сваком човеку и у Блацу и у Печењевцу и у сваком другом месту у Србији", нагласио је председник Вучић.

Председник Вучић рекао је да би у Зрењанину требало да се уради канализација и фабрика воде и да ће држава субвенционисати тај пројекат, као и да је потребно око два милиона евра.

Председник Вучић рекао је да ће држава помоћи и да се уради фабрика пијаће воде у Меленцима, за шта је потребно око милион и по евра, као и да ће помоћи и друге пројекте, као што је реконструкција дома здравља.

Остале вести